Keramiek workshop: windlichtjes van porselein-klei
In deze workshop ga je een of meerdere windlichtjes van papierporselein maken (max 3). Het bijzondere aan dit materiaal is dat je het heel dun kunt uitrollen. Door de elasticiteit kun je er vormen mee maken, zonder dat er scheuren in de klei komen.
Je kunt het porselein vervolgens bewerken met structuren, stempeltjes, instrumentjes en eventueel ook perforeren. Het is mogelijk zelf materiaal mee te nemen voor structuren. Na het bakken zal de wand licht doorlaten, als er een waxinelichtje in brandt. Onze docent zal het werk vervolgens glazuren. De windlichtjes worden na een week gebakken in de keramiekoven en kunnen daarna worden opgehaald.
Papierporselein en overig materiaal is aanwezig. Klei- en stookkosten zijn bij de cursusprijs inbegrepen.
- 1 sessie van 2 uur en 30 min
Toon details
- 1: zaterdag 14 nov 2026 - 10:00 – Agneshove – Lokaal 3
- Schrijf je tijdig in. Op basis van het aantal inschrijvingen, bepalen we of de cursus kan starten.
- € 37,50
- Carola Puister
- Agneshove
Toon adres-info
- Agneshove
Agneshove 89
2215 HS VOORHOUT
Nederland
- Cursusbegeleider: Nicolette Wijling
Voor alle vragen over deze cursus neemt u contact op met onze begeleider Nicolette Wijling via de mail voorzitter@vu-teylingen.nl. Afmeldingen kunnen rechtstreeks aan de docent worden doorgegeven.